DOLAR 32,4743 0.53%
EURO 34,9480 0.25%
ALTIN 2.396,520,60
BITCOIN 22504100,25%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kılıçdaroğlu Adana’dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım
  • Diken Haber
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu Adana’dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım

Kılıçdaroğlu Adana’dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım

ABONE OL
9 Mayıs 2023 11:30
Kılıçdaroğlu Adana’dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Adana’da miting düzenledi. Kılıçdaroğlu’na, Adana Mitinginde; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve hane sahibi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar eşlik etti.

“O PARALARIN TAMAMINI GETİRECEĞİM”

Kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesini istemeyen iki aktörün bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağını belirtti. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Beni istemeyen iki temel aktör var. Bunlardan birisi beşli çeteler. Aman ha ne olursun Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olmasın. Olursa bizim halimiz perişan olacak. Söylüyorum… İster beşli çete olun ister elli beşli çete olun, kim soyduysa, kim kul hakkı yediyse hepsinin hesabını soracağım ve o paraların tamamını getireceğim. Gidecekler beyefendiler Amerika’da Manhattan’da gökdelen yapacaklar, Muhammed Ali Clay’ın çiftliğini satın alacaklar, Londra’da villalar yapacaklar Bay Kemal bunu seyredecek… Yerler mi? Yemezler. Hepsini son sentine kadar getireceğim. Ben sırtımı asla oraya dayamadım ki. Benim güvendiğim kamu var. Namuslu insanları var.

Kılıçdaroğlu Adana'dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım

“UYUŞTURUCU BARONLARININ KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIM”

İkinci küme uyuşturucu baronları… Size söz veriyorum o uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım kökünü. Bizime evlatlarımızı zehirleyen o uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım. O konuda da endişe etmeyin. Birlikte beraber yapacağız.

“BİR KURUŞ ALMADAN DEPREMZEDELERİN EVLERİNİ TESLİM EDECEĞİM”

Depremzede kardeşlerime söz verdim. Onlar zaten vergilerini ödüyorlar. Her türlü imkanları sağladılar. Evleri, dükkanları, ahırları yıkıldı. Söz verdim, tüm evlerinizi, işyerlerini, ahırlarınızı depreme dayanıklı yeniden inşa edeceğim ve bir kuruş nakit almayacağım. Çünkü o insanların hiçbir kabahati yok. Onlar 23 belgede 43 imzayı gördüler, binalar depreme dayanıklı diye satışına ruhsat verdiler. O da gitti tapuda biricik imza aldı ve dairesini satın aldı. Dolayısıyla mesul varsa; o binaların hakkını, hukukunu teslim etmeyen yani binaları depreme dirençli, dayanıklı halde yapmayanlardır. O nedenle onların hakkını teslim edeceğim. Bir kuruş almadan binalarını, evlerini kendilerine teslim edeceğim.

“GENÇLER SİZİN HAYALLERİNİZ BENİM HEDEFİM”

Aramızda fazla sayıda genç var. Merhaba gençler, iyi misiniz? Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan sizlersiniz. 5 milyon 300 bin genç ilk kere sandığa gidecek ve rey kullanacak. Bir; rey kullanma sözü veriyor musunuz? Söz mü? Sevgili gençler, söz mü? Benim de size sözüm var, sizin hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak. O hedefi gerçekleştireceğim. Gençler, ilk kere gidip sandıkta rey kullandığınızda dünya siyaset tarihine önemli bir hediye bırakacaksınız. Çünkü dünya siyasetini yazanlar şöyle yazacaklar. ‘Türkiye’de otoriter bir bina vardı, baskıcı bir idare vardı, gençler düşüncelerini özgürce açıklayamıyorlardı. Ama aynı gençler, demokratik yollarla otoriter bir yönetimi değiştirdiler.’ Bu bizim gençliğimiz yani sizler açısından dünya siyaset tarihine bırakılacak en önemli armağandır. Bu armağana sahip çıkın.

Kılıçdaroğlu Adana'dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım

“KÖY OKULLARINI GERİ AÇACAĞIZ”

Gençlerin öbür bir sorunu var. İşsizlik tabi. Onu gayet iyi biliyorum. Size sözüm var. İşsizlik sorununu çözme konusunda. Bütün köy okullarını geri açacağız. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin muallim ataması yapacağız. Torpili morpili olmayacak. KPSS’ye girecek, atamasını yapacağız. En aka şikayetiniz mülakattı. Mülakatta eleniyordunuz, onu da kaldıracağız. Sanki beyefendi yeni iktidara geliyor, o da söz vermiş. ‘Ben de kaldıracağım’ diye. Kaldırsana, elinden tutan mı var. İlla benim söylemem mi gerekiyor? Kaldıracağız gençler.

“YATIRIMLAR NEREYE GİDİYOR GÖRECEKSİNİZ”

Size düşündüğünüzden daha imkanlar sağlayacağız. Göreceksiniz. En hızlı internet erişimine nasıl ulaşılıyor göreceksiniz onu da. Yatırımlar nereye gidiyor onu da göreceksiniz. İlk aracı aldığınızda ÖTV’nin olmadığı bir Türkiye’yi de göreceksiniz. Hepsini sağlayacağım.

“SÖKE SÖKE BEŞLİ ÇETELERDEN ALACAĞIM”

Emekliler… Size bir çift sözüm var. Sizler çalıştınız, alın teri döktünüz, sigorta primlerini ödediniz ve zamanı geldi emekli oldunuz. Normalde emekli olan birisinin insanca yaşaması lazım. Yani ay başını nasıl getireceğim diye her ay oturup hesap yapmaması lazım. Ta 2015’ten beri diyorum ki emeklilere asgari ücret kadar Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verin. Vermediler. Önce bin TL verdiler, şimdi 2 bin TL yaptılar. Size sözüm, önümüzde Kurban Bayramı var. Allah nasip eder sizlerin oylarıyla Cumhurbaşkanı olduğumda emekliler bankaya gidip aylığınızı çektiğinizde 15 bin TL’yi orada göreceksiniz. Soruyorlar. Efendim sen nereden bulacaksınız parayı diye soruyorlar. Sen beşli çetelere, yandaşlara çalışırken nakit var, havuz medyasına çalışırken nakit var; emekliye gelince parayı nereden bulacaksın. Söke söke beşli çetelerden alacağım ve size vereceğim. Gıda mühendislerini biliyorum. Hiç endişe etmeyin. Taşeron işçilerin sorunlarını biliyorum. Devlet, taşeron amale çalıştırmaz. Bunu biliyorum.

Kılıçdaroğlu Adana'dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım

“GENÇLERİN TÜRKİYE’DE ÜRETMESİ LAZIM”

Gençlere söz verdim. Daha telaffuz etmediğim fazla şey var. Yani mühendis, sosyal hizmet uzmanları var. Bütün bunların tamamını çözeceğim. Çünkü işsizlik sorununun çözülmesi lazım. Gençlerin amel bulması, çalışması lazım. Gençlerin yurt dışında değil Türkiye’de üretmesi lazım. Alın teri dökmesi lazım, güzel bir evlilik yapması lazım. Annelerine, babalarına güzel torunlar vermeleri lazım. Bunların tamamını biliyorum.

“SİZLERİN VERGİLERİ BEŞLİ ÇETELERE GİDİYOR”

Genç arkadaşlarım; Türkiye düşündüğünüzden daha zengin bir ülke. Türkiye’de her şey mevcut aslında. Sizler ekmek alırken vergi ödüyorsunuz. Musluğu açarken 4 çeşit vergi ödüyorsunuz. Elektrik düğmesine bastığınızda 5 çeşit vergi ödüyorsunuz. Bu vergilerin nereye gittiği, nasıl harcandığı belli değil. Beşli çetelere gidiyor, onlar da yurt dışına gönderiyorlar. Onların yurt dışına gönderdikleri paraları biliyorum. 418 milyar dolar, 20 yılda götürdükleri para. O paranın tamamını alacağım ve sizlere vereceğim.

“YİYE YİYE BİTİREMEDİLER, TÜRKİYE’Yİ TÜKETTİLER”

Sanıyorlar ki Bay Kemal bunların hepsini unutacak. Asla unutmayacağım. Söylüyorum, bir daha söylüyorum, Bay Kemal kul hakkı yemez ve kul hakkı yedirmez. Şimdi Allah aşkına, Cumhur İttifakı’ndaki umumi başkanlardan birisi çıkıp biz kul hakkı yemeyiz ve kul hakkı yedirmeyiz diye bir şey söyleyebilir mi? Niye söyleyemiyor? O zaman ben tüm mütedeyyin kardeşlerime seslenmek isterim; kul hakkı yemek en aka günahsa, en aka günaha ortak olma kardeşim. Kul hakkı yiyenlere, giderken sandığa elini vicdanına koy ve oyunu ona göre kullan. Yeter artık, yiye yiye bitiremediler, Türkiye’yi tükettiler. Kim kul hakkı yediyse hesabını verecektir. Hiç endişe etmeyin.

Kılıçdaroğlu Adana'dan meydan okudu: İster beşli çete olun ister elli beşli, kim soyduysa hepsinin hesabını soracağım

“HER KADININ BANKA HESABINA DÜZENLİ PARA YATACAK”

Sevgili anneler, hanımlar; sizler mutfaktaki yangının hem tanıklarısınız hem en keder yaşayanlarsınız. Ben bunun farkındayım ve bilirim. Binlerce evde, milyonlarca evde doğru dürüst çorba bile olmaz. Çocuklarınızı okula gönderirken acaba beslenme çantasının içine neler koyayım diye düşünürsünüz. Ben bunun da farkındayım. Çocuğunun çantasına somun ekmeğinin yarısını kesip salça sürüp beslenme çantasına koyan anneleri de biliyorum. Büyük dramların yaşandığını da biliyorum. Sizler bu ülkenin büyümesi ve kalkınmasıyla beraber huzur içinde yaşamayı adalet ediyorsunuz. Diyorlar ya sizlere ‘Bay Kemal gelince sosyal yardımları kesecek.’ Niye keseyim. Öyle yapmayacağım, tam tersini yapacağım. Her kadının bankada hesabı olacak ve onun durumuna göre en az asgari ücret kadar yoksul ailelerde hanımın banka hesabına düzenli nakit yatacak. İşçi, memur, emekli gibi gidecek parasını alacak, çoluk çocuğunun rızkını sağlayacak.

“EN BÜYÜK GÜVENCENİZ SOSYAL DEVLET OLACAK”

Bunlar ne yapıyorlar? Efendim yoksul aileleri diziyorlar, ondan sonra yardımları yapıyorlar, televizyon kameralarını çağırıyorlar bakın biz yardım yapıyoruz diye. Bunun tam tersini yapacağım. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Dolayısıyla huzur içinde gideceksiniz, sizin en aka güvenceniz sosyal devlet olacak. O yüzden diyorum, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye’yi tüm anneler için inşa edeceğim. Bunun sözünü veriyorum sizlere.

“KAPANAN BELEDİYELER İÇİN REFERANDUM YAPACAĞIZ”

Kapanan belediyeler mevcut malum. Kapanan belediyeler ne olacak diye referandum yapacağız. Halk istiyorsa açacağız. İstemiyorsa hiçbir sorunumuz yok. Ama kapanan adliye binaları mevcut adaleti vatandaşın ayağına götüreceğiz. Kapanan adliye binalarını yeniden açacağız. Vatandaş gidecek hakkını, hukukunu orada arayacak öbür bir yerde değil.

“ADANA HAVAALANI’NI KAPATMAYACAĞIZ”

Havaalanı sorununuz mevcut değil mi? Havaalanını kapatacağız diyorlar. Oy vereceksiniz; Bay Kemal gelecek Adana Havaalanı çalışmaya devam edecek. Hayır niye kapatıyorsunuz? Başka yerde de havaalanı yapabilirsiniz. Çünkü, burası aka bir rant alanı olabilir. Birileri malı götürebilir. Bay Kemal bunu seyredecek. Hiç endişe etmeyin kapattırmayız orayı.

“İZİN VERİLMEYEN BÜTÜN YATIRIMLARIN İZNİ ALINACAK”

Zeydan Başkan metro yapmak istiyor tasdik alamıyor. Onların da nasıl olduğunu göreceksiniz. Ekrem Başkan, Mansur Başkan cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. O ruhsat verilmeyen tüm yatırımların iznini alacak ve Adana’ya hizmet edecek.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Adana Politika Güncel Haberler

Adana escort Ankara escort izmir escort aliağa escort balçova escort bayındır escort bayraklı escort bergama escort beydağ escort bornova escort buca escort çeşme escort çiğli escort dikili escort foça escort gaziemir escort güzelbahçe escort karabağlar escort karaburun escort karşıyaka escort kemalpaşa escort kiraz escort kınık escort konak escort menderes escort menemen escort narlıdere escort ödemiş escort seferihisar escort selçuk escort tire escort torbalı escort urla escort bostanlı escort mavişehir escort alsancak escort üçyol escort bursa escort altınşehir escort gemlik escort görükle escort gürsu escort inegöl escort kestel escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort soğanlı escort yıldırım escort antalya escort akseki escort aksu escort belek escort demre escort döşemealtı escort elmalı escort finike escort gazipaşa escort gündoğmuş escort ibradı escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort manavgat escort muratpaşa escort serik escort alanya escort Eskişehir escort Gaziantep escort İstanbul escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort şirinevler escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Aydın escort Bolu escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Konya escort Kütahya escort Sakarya escort

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
deneme bonusu veren siteler gaziantep escort bayan gaziantep escort

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş